Aktualności


Konin. Kierowca najechał pieszej na nogę. Odszkodowanie.

01.09.2016

Podczas spaceru doszło do niecodziennego wypadku komunikacyjnego. Wyjeżdżający z prywatnej posesji samochód osobowy, nie zauważył pieszej idącej chodnikiem i najechał jej na nogę. Kobieta doznała złamania, konieczna była hospitalizacja oraz rehabilitacja. Poszkodowana otrzymała odszkodowanie z polisy OC kierowcy na drodze polubownej.

Wypadek drogowy – nieuważny kierowca najechał kobiecie na nogę

Poszkodowana w ładny wiosenny dzień wybrała się na spacer. Kierowała się w stronę bardziej zielonej części miasta. Idąc wzdłuż domów znajdujących się przy ulicy, dość niespodziewanie i szybko, z prywatnej posesji, wyjechał samochód osobowy. Kierowca wyjeżdżał tyłem. Nie zachował odpowiedniej ostrożności i nie sprawdził czy na chodniku nie znajduje się pieszy. Kobieta nie zdążyła zareagować a tylne koło dość mocno uderzyło w goleń pieszej. Sprawca wysiadł z samochodu i wezwał karetkę pogotowia, która zabrała cierpiąca poszkodowaną do szpitala.

Obrażenia po niecodziennym wypadku drogowym

W szpitalu zdiagnozowano skomplikowane złamanie goleni i konieczna była operacja po której poszkodowana spędziła jeszcze kilkanaście dni w szpitalu. Po powrocie do domu nie była w stanie samodzielnie wychodzić na zewnątrz i z trudem poruszała się wyłącznie w obrębie mieszkania. Kobieta odczuwała także strach przed wychodzeniem. Wypadek negatywnie wpłynął do pozytywnie nastawienie do życia. Powrót do normalnego funkcjonowania nastąpił dopiero po roku czasu od wypadku, jednak do dziś kobieta odczuwa skutki wypadku.

Odzyskanie odszkodowania

Poszkodowana miała słuszny żal do kierowcy, że tak nieuważnie doprowadził ja do rozstroju zdrowia. Postanowiła ubiegać się o odszkodowanie i w tej sprawie skontaktowała się z kancelarią Mediator. Odszkodowanie zostało wypłacone w trzech etapach. Pierwsza decyzja przyznano kobiecie jedynie 1500 złotych odszkodowania powypadkowego. Po odwołaniu kwota wzrosła aż do 27 000 złotych tytułem zadośćuczynienia oraz zwrotu poniesionych kosztów. Ostatecznie podpisano ugodę i poszkodowana otrzymała aż 35 000 złotych tytułem odszkodowania i zadośćuczynienia.


Wróć na listę aktualnościZgłoś swoją
szkodę!
Przejdź do formularza

Dlaczego warto

z nami współpracować?


Nasza zasada skuteczności: "Im lepiej przygotowana dokumentacja, tym wyższa kwota ODSZKODOWANIA"

Obsługujemy poszkodowanych zgodnie z ideą: Kompleksowo i profesjonalnie - a przede wszystkim SKUTECZNIE”

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni
Mediator
to zespół doświadczonych specjalistów oraz pewność uczciwej współpracy.
Dowiedz się więcej