Aktualności


Konin. Odszkodowanie za wypadek spowodowany wadliwą siekierą

16.02.2017

Jeśli doznałeś obrażeń w wyniku wypadku na terenie cudzego gospodarstwa rolniczego – możesz ubiegać się o odszkodowanie z obowiązkowej rolniczej polisy OC właściciela. Mężczyzna, który doznał obrażeń na podwórku u swojej córki, otrzymał odszkodowanie i zadośćuczynienie za wypadek.

Wadliwa siekiera – obrażenia mieszkańca wsi pod Koninem

55-letni mężczyzna przystał na prośbę swojej i córki i pojechał do niej porąbać drzewo w czasie,  kiedy ona sama zajmowała się dziećmi. Po przybyciu mężczyzna od razu zabrał się do pracy. Córka wskazała mu miejsce gdzie znajdzie siekierę, a wypadek zdarzył się już kilka minut później. Już po pierwszym ruchu, ostrze wypadło z trzonu narzędzia i tępą stroną mocno uderzyła mężczyznę w rękę. Poszkodowany natychmiast podjął decyzję o pojechaniu do szpitala. O zawiezienie poprosił sąsiada córki. Na miejscu zdiagnozowano złamanie otwarte z uszkodzeniem kciuka. Mężczyzna przez kilka tygodni nie był w stanie wykonywać wielu prac związanych ze swoim gospodarstwem. Starał się pomagać na tyle, na ile mógł, jednak obrażenia nie pozwalały mu zająć się swoimi obowiązkami w 100%. Do męskich prac zmuszony był zaangażować pracownika, ponieważ żona nie była w stanie zająć się wszystkim.
 

Odszkodowanie za wypadek z rolniczej polisy – okolice Kielc
 

Za namową córki, mężczyzna postanowił ubiegać się o odszkodowanie z polisy obowiązkowej. Formalności powierzył kancelarii Mediator. Wina córki poszkodowanego był tym większa, że kobieta doskonale zdawała sobie sprawę z tego, że ona ponosi winę za wypadek, bo zapomniała powiedzieć ojcu, że trzonek był poluzowany. Spisano stosowne oświadczenia i przygotowano roszczenie. Już pierwsza decyzja była satysfakcjonująca i nie było potrzeby odwoływania się od niej. Mężczyzna nie doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu, jednak sporo wycierpiał oraz stracił w jego wyniku. Otrzymał 6000 złotych tytułem zadośćuczynienia i odszkodowania.


Wróć na listę aktualnościZgłoś swoją
szkodę!
Przejdź do formularza

Dlaczego warto

z nami współpracować?


Nasza zasada skuteczności: "Im lepiej przygotowana dokumentacja, tym wyższa kwota ODSZKODOWANIA"

Obsługujemy poszkodowanych zgodnie z ideą: Kompleksowo i profesjonalnie - a przede wszystkim SKUTECZNIE”

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni
Mediator
to zespół doświadczonych specjalistów oraz pewność uczciwej współpracy.
Dowiedz się więcej