Aktualności


Konin. Siostra zmarłego w wypadku otrzymuje odszkodowanie.

22.11.2016

Młody, 20-letni człowiek zmarł w wyniku wypadku komunikacyjnego. Zadośćuczynienie za śmierć jedynego brata otrzymała jego siostra. Adekwatne odszkodowanie przyznał sąd. Ubezpieczyciel wcześniej zdecydował się przyznać dziewczynie odszkodowanie, jednak zaniżył jego kwotę.

 

Śmierć młodego mężczyzny z Konina – czy siostrze zmarłego należy się odszkodowanie

Młody mężczyzna jechał z kolegą samochodem osobowym jako pasażer. Kierowca nie zapanował nad kierownicą i doszło do zderzenia z innym pojazdem. Poszkodowany w ciężkim stanie został odwieziony do szpitala. Doznał wielu obrażeń, takich jak pęknięcie śledziony, wielorakie złamania oraz stłuczenie mózgu. Mężczyzna przez cały okres hospitalizacji był nieprzytomny. Cała rodzina czuwała w szpitalu na zmianę i każdy z jej członków miał nadzieję, że mężczyzna wyjdzie z tego. Niestety, stało się inaczej. Poszkodowany zmarł po 2 miesiącach w szpitalu pozostawiając zrozpaczonych rodziców oraz siostrę.

Zmarły miał o 4 lata młodszą siostrę z którą był związany emocjonalnie. Często pomagał dziewczynce w odrabianiu lekcji, obsłudze komputera i codziennych obowiązkach. Po śmierci brata dziewczyna nie tylko cierpiała sama, ale widziała także ogromne cierpienie rodziców od których siłą rzeczy, nie mogła dostać wsparcia. Zmarły miał być dziedzicem gospodarstwa rolnego, które prowadzili rodzice a jego siostra miała wyjechać po maturze na studia. W związku ze śmiercią brata plany na życie dziewczyny znacznie się zmieniły, bo musiała sama zostać na gospodarce i wesprzeć rodziców.

Odszkodowanie dla siostry zmarłego – sąd znacznie podwyższa kwotę

Dziewczyna skorzystała z usług kancelarii Mediator w procesie ubiegania się o odszkodowanie. Ubezpieczyciel na drodze polubownej zgodził się przyznać zadośćuczynienie na rzecz dziewczyny jednak jedynie w kwocie 20000 złotych. Sprawa trafiła do sądu. Sąd pierwszej instancji podwyższył ta kwotę o 15 000 złotych. Po wniesieniu apelacji kwota ta wzrosła o kolejne 15 000. W sumie, siostra tragicznie zmarłego mężczyzny otrzymała 50000 złotych tytułem zadośćuczynienia za śmierć bliskiej osoby.


Wróć na listę aktualnościZgłoś swoją
szkodę!
Przejdź do formularza

Dlaczego warto

z nami współpracować?


Nasza zasada skuteczności: "Im lepiej przygotowana dokumentacja, tym wyższa kwota ODSZKODOWANIA"

Obsługujemy poszkodowanych zgodnie z ideą: Kompleksowo i profesjonalnie - a przede wszystkim SKUTECZNIE”

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni
Mediator
to zespół doświadczonych specjalistów oraz pewność uczciwej współpracy.
Dowiedz się więcej