Nasze sprawy


Wypadek w drodze z pracy w powiacie Konin

3 mężczyzn wyjechała w podróż służbową w celu wykonania prac na terenie inwestycji. Mężczyźni wykonali pracę i tego samego dnia zamierzali wrócić do firmy samochodem służbowym, którym przyjechali. Podczas drogi powrotnej zdarzył się wypadek. Najbardziej poszkodowanym był jeden z pasażerów, który w późniejszym czasie skorzystał z możliwości ubiegania się o odszkodowanie z polisy pracodawcy. Kwota zadośćuczynienia była satysfakcjonująca.

Wypadek w drodze do pracy

Prowadzący pojazd mężczyzna nie zachował należytej ostrożności na drodze i jechał z przekroczoną prędkością. W pewnym momencie nie zapanował nad pojazdem, wpadł w poślizg, w efekcie czego samochód rozpoczął dachowanie. Po przybyciu na miejscu karetki pogotowia, ratownicy zdiagnozowali tylko jednego poszkodowanego – pasażera siedzącego z tyłu pojazdu. Po zrobieniu badań RTG okazało się, że mężczyzna doznał złamania żeber i mostka. Skarżył się na problemy z oddychaniem, które były efektem właśnie tych złamań. Poszkodowany przez kilka miesięcy przebywał na zwolnieniu lekarskim. Ponieważ pracodawca uznał wypadek jako wypadek w pracy – mężczyzna miał płacone 100% zwolnienia L-4.

Odszkdowania z polisy pracodawcy

Poszkodowany postanowił ubiegać się o odszkodowanie z polisy pracodawcy. Został sporządzony protokół BHP, w którym wskazywano, że wypadek zdarzył się podczas podróży z pracy samochodem służbowym. Już w pierwszej decyzji ubezpieczyciel przyznał ponad 13 tysięcy złotych tytułem wszystkich roszczeń m.in. zadośćuczynienie za doznane krzywdy oraz zwrot kosztów podróży do placówek medycznych.
Zgłoś swoją
szkodę!
Przejdź do formularza

Dlaczego warto

z nami współpracować?


Nasza zasada skuteczności: "Im lepiej przygotowana dokumentacja, tym wyższa kwota ODSZKODOWANIA"

Obsługujemy poszkodowanych zgodnie z ideą: Kompleksowo i profesjonalnie - a przede wszystkim SKUTECZNIE”

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni
Mediator
to zespół doświadczonych specjalistów oraz pewność uczciwej współpracy.
Dowiedz się więcej